Białka serwetkowe i inne suplementy

e to dla wielu kulturystów podstawowe źródło aminokwasów. Białko jest niezbędne dla osób pracujących nad zwiększeniem masy mięśniowej oraz ogólnym przyrostem masy. Co więcej, jeżeli zależy nam na szybkim efekcie to w zasadzie nie

Białka serwetkowe i inne suplementy Przyswajalne białka są ważne w treningu. Poleca się używać wraz z innymi suplementami, aby osiągnąć najlepszy efekt treningu.

Odżywki i dużo mięsa, czyli dieta kulturysty

Odżywki białkowe to dla wielu kulturystów podstawowe źródło aminokwasów. Białko jest niezbędne dla osób pracujących nad zwiększeniem masy mięśniowej oraz ogólnym przyrostem masy. Co więcej, jeżeli zależy nam na szybkim efekcie to w zasadzie nie ma innego wyboru jak sięgnąć po odżywki białkowe.

W dietach dla kulturystów dominuje białko pochodzenia zwierzęcego, izolaty serwatki oraz, o dziwo, białka sojowe, które jak dowiedzione najszybciej budują masę mięśni w połączeniu z innymi białkami. Suplementy połączone z chudym i bogatym w białko mięsem (wołowina, ryby) z pewnością pomogą budować masę mięśniową.


Producenci odżywek

Odżywki białkowe to coś co nie każdy chce stosować i używać, ale jednak są na naszym rynku dość popularne. Jest wielu producentów takich odżywek dla sportowców i każdy prześciga się w jakości swojego produktu, co generalnie jest rzeczą jak najbardziej pozytywną. Odpowiednie stosowanie takich odżywek, nie tylko białkowych, pomaga naszemu ciału wytworzyć i dostarczyć wszystkie niezbędne do budowy mięśni składniki odżywcze.

Niektórzy stosują takie odżywki codziennie, inni tylko w dni treningowe, jednak wszytko zależy od indywidualnych preferencji naszego organizmu oraz naszego celu. Jeżeli chcemy tylko spalić tłuszcze to żadna odzywka białkowa nie jest nam potrzebna, a jedyne co musimy robić to ćwiczyć regularnie i zdrowo się odżywiać.


O Stretching'u

Stretching (ang. rozciąganie) - zestaw ćwiczeń fizycznych polegający na rozciąganiu mięśni celem ich rozciągnięcia i uelastycznienia, a także poprawieniu ukrwienia układu motorycznego i spowodowanie jego rozruszania. Jest naturalnym systemem ćwiczeń, który zaczerpnięty został m.in. z obserwacji zwierząt łownych wykonujących podobne "ćwiczenia" łączącym w sobie elementy gimnastyki i kulturystyki łącząc naprzemienne serie ćwiczeń dynamicznych i statycznych. Standardowy zestaw ćwiczeniowy trwa kilkanaście do kilkudziesięciu minut jednej sesji. Polega na kilkunastosekundowej, izometrycznej pracy (napinaniu) mięśnia oraz następnie powolnym rozluźnianiu go, a następnie rozciąganiu go przez następne kilkadziesiąt sekund. Podczas wykonywania ćwiczeń ważne jest często zachowanie koordynacji ruchowej, równomiernego oddechu i nieprzesadzanie z napinaniem mięśni (nie wolno przekraczać progu bólu). Stretching używany jest również jako powszechna, ale zaawansowana forma rehabilitacji.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stretching